Ch Kalip

1994 Yılında ürün ve kalıp tasarım hizmeti vermek için kuruldu. 2005 Yılında plastik ve metal enjeksiyon kalıp imalatına başladı. 2020 Yılında misyon, vizyon, kalite politikası ve müşteri memnuniyetine bağlı kalarak 1.500 m2 ’lik yeni yerine taşındı. Şu anda plastik, metal enjeksiyon kalıp imalatı ve plastik enjeksiyon baskı hizmeti vermekteyiz.

Çalıştığımız başlıca sektörler; Otomotiv, Beyaz Eşya, Elektrik Elektronik ve diğer sektör olarak gruplandırılmıştır. Yapmış olduğumuz kalıplar ve plastik parça üretimi olarak müşteri memnuniyeti ön sırada olup yurt dışına olan ihracatımız her sene artış göstermektedir. CH PLASTİK VE KALIP SANAYİ TİC. A.Ş.; Müşteri memnuniyetini esas alan firmamız profesyonel yönetim şekli, tecrübeli ekibi ve kullanmış olduğu teknolojik makine ve ekipman ile kalıp imalatını gerçekleştirmektedir.


CH PLASTİK VE KALIP SANAYİ TİC. A.Ş. Plastik, metal enjeksiyon kalıp ve plastik parça üretimi süresince, müşteri memnuniyetini karşılayan, sektörlerin ihtiyacı doğrultusunda ekonomik seçenekleri sunar. ISO 9001:2015 KYS standardı ile gelişen güncel teknolojileri yakından takip ediyoruz. Firmamıza özel ERP sistemini faaliyete alarak üretimi yakından takip etmekteyiz.Esas Olan Tasarımın Gücüdür

CH Plastik ve Kalıp’ta bir kalıp imalatına başlamadan önce müşterilerimizin isteğine göre ön kalıp taslak çalışması yapılır. Bu taslak çalışma ile kalıp ebadı mekanik veya hidrolik maça çalışması vs. gibi bir çok değerlendirme önceden yapılıp müşterilerimiz bu şekilde kalıbın tasarımını çok hızlı bir şekilde görebilmektedir.
Parça kontrol edildikten sonra kalıp hızlı bir şekilde modellenip çelik şiparişleri verilir, kalıptaki bütün parçalar 3D ve 2D olarak çizilir. Bünyemizde lisanslı olarak kalıp tasarımına en uygun CAD/CAM programları kullanılmaktadır. Bu programlar ile IGS, PARASOLID (XT), SAT, VDA, STEP, DWG, DXF, STL, PRT, MOD, EXP, CATPart, CATProduct vs. dosya tiplerini okuyabilmekteyiz.